Денеска и утре, услови за слаб дожд, а веќе од среда следува период на стабилно време со ниски утрински температури

Сподели го ова:Минималната температура денеска ќе биде во интервал од 3 до 11, додека пак максималната ќе достигне од 11 до 16 степени. Локален слаб дожд ќе има и во вторник претпладне. Денеска и утре, ќе имаме услови за слаб дожд, а веќе од среда следува период на стабилно време, со ниски утрински температури.Сподели го ова:

Слични објави