АПСЕЊЕ ВО ПРИЛЕП: Полицијата влезе во домот на 32 годишен прилепчанец

Сподели го ова:На (03.10.2023) полициски службеници од СВР Битола, Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп, го лишиле од слобода Д.П.(32) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом на бул. „Гоце Делчев“ во Прилеп, извршен по претходно добиена судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Д.П. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави