69-годишен дедо од Прилеп осомничен дека извршил обљуба врз малолетната внука

Сподели го ова:На 16.02.2024 во 16.40 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Ј.(69) од Прилеп, постапувајќи по претходна пријава дека извршил обљуба врз неговата малолетна внука.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави