Во недела, повеќе владици во “Стара црква” ќе служат СВЕТА АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА

Сподели го ова:Браќа и сестри, со радост ве известуваме, дека во недела на 5-ти Ноември, во нашиот храм ќе се одржи СВЕТА АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА, со која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, нашиот Митрополит г. Петар, во сослужение на други архиереи (владици) од соседните сестрински помесни цркви и бројно свештенство. Да се помолиме заедно и да ги примиме Христовите дарови – информираат од СТАРА ЦРКВА -Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави