Уапсени се двајца прилепчани и директно однесени во Полициската станица во Прилеп

Сподели го ова:На 14.09.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода В.И.(36) и Д.Н.(36), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Лицата биле приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави