“ТЕПАЧКА ЗА БИЛЕТИ” ВО ПРИЛЕП ЗА НАЈНОВАТА КОМЕДИЈА НА “СОЛЗА И СМЕА”

Сподели го ова:Овој месец популарните тв ликови од “Солза и смеа” доаѓаат во Прилеп, каде за прв пат во овој град ПРЕМИЕРНО ќе го изведат нивното најново “РОДЕНДЕНСКО ШОУ” кое е специјално направено по повод 28 години од формирањето на Солза и смеа. Станува збор за урнебесна комедија, која со сигурност ќе Ве насмее до солзи!!!

Нашата информативна екипа постојано ги следи нивните настапи во градовите низ Македонија, па можеме со сигурност да кажеме дека каде и да се појават постои огромен интерес за овие популарни ликови, бидејќи овој месец имаат голема турнеја низ цела Македонија. Каде и да се појават, ги полнат салите во градовите ширум нашата земја.

Ова најново комично шоу на “Солза и Смеа”, ќе се одржи во среда на 21.02.2024 година во НУЦК Марко Цепенков – Прилеп, а почетокот на овој спектакл започнува во 20:00h.

Билети по цена од 250 денари може да си резервирате 24/7 на 078/ 66-77-97. Побзајте, резервирајте си билети додека сеуште има!!!Сподели го ова:

Слични објави