СЕКОЈА ЧЕСТ: Прилепските пожарникари им го честитаа роденденот на нивните верни соработници

Сподели го ова:Денеска, македонската авијација слави цели 100 години од своето постоење. По повод “100 години Македонска авијација”, денеска на спортскиот аеродром “Стенковец” во Скопје имаше голем и масовен аеромитинг. Врз основа на 100 годишниот јубилеј, прилепските пожарникари упатија искрена честитка до нивните верни соработници кои им помагаат при гаснењето на големите пожари:

 Ви благодариме за безрезервна подршка што ни ја давате. Нека ви е честита 100 годишнината на Македонската авијација – стои во роденденската честитка која ТППЕ-Прилеп ја упати до Македонската авијација.Сподели го ова:

Слични објави