Рането е едно лице пред „Тобако“

Сподели го ова:Рането е едно лице, кое што најверојатно е повредено од заскитан куршум, веднаш откако биле слушнати истрели од страна на огнето оружје.(Текстот за оваа објава продолжува веднаш после рекламното соопштение за најголемиот детски спектакал во Прилеп-Детскиот Музички Фестивал “Весели Ѕвончиња by JANA ” кој ќе се одржи оваа година на 07.05.2022 во НУЦК “Марко Цепенков” и ќе понуди 16 ново-компонирани детски музички хитови).

Во скопската населба Аеродром на локацијата позната како „Тобако“ еден човек бил ранет од страна на истрел од огнено оружје. Истрелот бил испукан од непознато место и непознато лице. Имено, две лица кои меѓусебно разговарале слушнале пукање, по што едно од лицата веднаш после пукањето се пожалило, и веднаш било пренесено во болница.

„Од страна на лекар од итната медицинска помош кај него е констатирана повреда по што бил пренесен во Градската општа болница св. “Наум Охридски” за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, и се работи на расчистување на случајот“,- известуваат од страна на МВР.Сподели го ова:

Слични објави