Прилепчанец со „лада нива“ удрил во малолетник кој веднаш бил пренесен во прилепската болница

Сподели го ова:На 02.08.2023 во 11.30 часот било пријавено дека во Крушево, на паркинг на место викано „Црни врв“, патничко возило „лада нива“ со скопски регистарски ознаки,  управувано од Ј.А.(60) од Прилеп, удрило во малолетник од Скопје.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Крушево.Сподели го ова:

Слични објави