ПРЕД НАС Е УШТЕ ЕДЕН УБАВ ВИКЕНД: Ни претстои сончево време и топли температури

Сподели го ова:Денеска времето преку целиот ден ќе биде сончево, со мала локална облачност и претежно тивко. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, додека пак максималната ќе достигне од 12 до 17 степени. И утре не oчекува исто така топло и пријатно време.

Искористете го викендот, бидејќи следната недела доаѓа разочарување. Врз основа на УХМР, во првите денови од следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд.

Веќе започна викенд, направете вистински план и уживајте во слободното време.Сподели го ова:

Слични објави