ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ПРИЛЕПСКИ ДИЛЕР НА ДРОГА: Претрес во Прилеп – пронајдена дрога

Сподели го ова:На 21.03.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.К.(50) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. Сподели го ова:

Слични објави