МВР пронајде марихуана кај млад прилепчанец кој бил на одмор во Охрид

Сподели го ова:На 08.08.2023 во 14.30 часот кај место викано „Лабино“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го привеле А.И.(21) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Истиот ден, на плажа на брегот на Охридското Езеро бил приведен М.Б.(37) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.Сподели го ова:

Слични објави