|

МАКЕДОНСКИ ЦИРКУС: Заминале на роденден каде 13 роднини се испотепале помеѓу себе

Сподели го ова:Денеска (11.08.2023) во 02.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај, скопско, по претходно недоразбирање околу роденденска прослава, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.И.(64), Д.И.(35), Д.И.(41), Е.И.(28), А.И.(66) и една малолетничка, од една страна и нивните роднини Џ.Е.(43), А.И.(23), Д.И.(41), Џ.И.(18), А.И.(21), Џ.И.(19) и З.И.(38), од друга, сите од с.Сарај, при што биле употребени и тврди предмети.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави