МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Македонските одбојкари преку победа го отворија европското првенство во Скопје

Сподели го ова:Македонската одбојкарска репрезентација вчера вечерта, со победа стартуваше на европското првенство. Колку за потсетување, македонските одбојкари вчера во спортскиот центар  „Борис Трајковски“ ја победија данската репрезентација со 3-1  во првото коло од групата Ц.

Предизвик за македонската репрезентација ќе биде репрезентацијата на Црна Гора во сабота, а веќе следниот ден е дуелот против Полска.

Во завршните два дуели од групата Ц, македонската репрезентација ќе игра против Холандија и репрезентацијата на Чешка.Сподели го ова:

Слични објави