Кривична пријава за четири “диви таксисти”

Сподели го ова:СВР Битола поднесе кривични пријави противМ.П. (54), И.Н. (49), С.Д. (55), М.П. (39), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривично дело „вршење јавен превоз без поседување на лиценца“.

На 11.12.2023 на ул.„Партизанска“ во Битола, пријавените биле затекнати како вршат јавен такси превоз, без да поседуваат соодветна лиценца и извод од лиценца за вршење на превоз во внатрешниот јавен транспорт.Сподели го ова:

Слични објави