Прилепчанка ги терала нејзините ќерки да питачат на улица??

Сподели го ова:Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против С.Н.(37) од Прилеп, со живеалиште во Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

На 11.08.2023, пријавената била затекната како ги подведува на питачење нејзините два малолетни ќерки.Сподели го ова:

Слични објави