ГО ПРОНАШЛЕ ВО ПРИЛЕПСКИ РУДНИК: Пронајден е турчин кој нелегално престојувал во земјава

Сподели го ова:На 19.07.2023, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Старавина при Регионалниот центар за гранични работи Југ, во содејство со инспектори од Одделението за прекуграничен криминал и трудова инспекција извршиле контрола во рудник во прилепско, при што било констатирано дека Ц.Ц.(37) од Република Турција незаконски престојувал во државата.

Тој бил приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок според Законот за странци. Сподели го ова:

Слични објави