Физички напад врз полициски службеници

Сподели го ова:На 21.04.2023 во 19.00 часот полициски службеници од Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода А.М.(53) од с.Дебреште поради тоа што околу 18.40 часот во с.Дебреште физички нападнал полициски службеници при извршување службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.  Сподели го ова:

Слични објави