ДОСТА БЕШЕ 70 – 80 ДЕНАРИ ЗА МЛЕКО: Од утре, поефтинуваат млечните производи за 10%, додека пак тестенините за 15%

Сподели го ова:

Од утре, поефтинуваат млечните производи за 10%, додека пак тестенините за 15%, во однос на тестенините, намалувањето ќе се однесува на шпагетите и макароните.

До 31 мај ќе биде во сила одлуката за замрзнување на цената на млечните производи, каде што се вбројуваат трајно кравјо млеко со 2,8, 3,2 и 3,5 отсто масленост, урда, кравјо и мешано бело сирење, кравји кашкавал, кисело млеко, павлаката и јогуртот.Сподели го ова:

Слични објави