Детали за сообраќајката на патот Прилеп – Градско

Сподели го ова:Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички возила, „ауди” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Ж.С.(59) од село Секирци-Општина Долнени и „југо” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Д.Л.(73) од село Сирково-Општина Росоман – информираат од СВР Велес.

Во несреќата со телесни повреди се здобиле возачот на југото, и сопатничката во аудито. Сообраќајката се случи денеска кај мотел Дреново, во 15 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави