Денеска, сончево и топло со температура до 19 степени

Сподели го ова:Денеска ќе имаме сончево и топло време, проселедно со температура до 19 степени.

Преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло, а во некои делови ќе има мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 3, а максималната ќе достигне од 13 до 19 степени.Сподели го ова:

Слични објави