“Цело Кичево” ќе оди на комичното шоу од “Солза и смеа”

Сподели го ова:Овој месец “Солза и смеа” доаѓаат во Кичево, каде за прв пат во овој град ПРЕМИЕРНО ќе ја изведат нивната најнова претстава која носи наслов “КОМИЧНО 7-up ШОУ”. Станува збор за нивната најнова урнебесна комедија која со сигурност ќе Ве насмее до солзи!!!

Ова најново комично шоу на “Солза и Смеа”, ќе се одржи во среда на 24.11.2023 година во големата сала на НУЦК Кочо Рацин во Кичево, а почетокот на овој спектакл започнува во 18h.

Резервација на карти 24/7 на телефон 078/ 66-77-97.

Почеток 20h Билет: 200 денариСподели го ова:

Слични објави