Ако одите на одмор надвор од земјава, прво добро прочитајте ја оваа важна информација

Сподели го ова:Како што информираат од АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Табановце, Пелинце и Богородица за влез во државата се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу еден час, а на останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.Сподели го ова:

Слични објави