А КАДЕ СЕ ДРУГИТЕ? Во Прилеп МВР санкционира 5 возачи под дејство на алкохол

Сподели го ова:Во текот на изминатата вечер (25/26.11.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на Битола и Прилеп спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата, санкционирани се 17 возачи под дејство на алкохол.

Од нив 12 на територија на Битола, а 5 во Прилеп. З

За време на контролата биле санкционирани и други видови прекршоци. Акциските сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи – информира МВР. Сподели го ова:

Слични објави