ТОЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ: Веќе од вечерва па се до понеделник, ќе имаме променливо облачно и нестабилно време

Сподели го ова:Веќе од вечерва па се до понеделник, ќе настапи променливо облачно и нестабилно време кое што на некои места ќе биде проследено со пороен дожд и грмежи, а исто така не е исклучена и можноста од појава на локално невреме.

Најавеното невреме во некои делови од нашата земја ќе биде проследено со силни и чести електрични празнења, интензивен пороен дожд, олуен ветер, како и појава на крупен град на некои места.

Стабилизирање на времето ќе настапи дури во почетокот на следната седмица.Сподели го ова:

Слични објави