Сите бегаат во Швајцарија, а швајцарец пристигнал во Прилеп каде “добрe дојде” му посака прилепската полиција по пат на “приведување”

Сподели го ова:На 17.09.2023 во 21.45 часот во Прилеп, од полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Прилеп бил приведен С.Ј.(28) од Швајцарија, поради сторен прекршок по чл.218 ст.8 од Закон за странци.

Тој бил задржан во полициска станица по што ќе биде поднесен соодветен поднесок – ИНФОРМИРААТ ОД МВР.Сподели го ова:

Слични објави