Повторно се очекува дожд и локална нестабилност проследена со грмежи и засилен ветер

Сподели го ова:Во следните 10-тина дена ќе имаме претежно стабилно сончево време проследено со мала до умерена локална облачност, како и ветер од северен правец.

Исклучок од ваквата неделна прогноза е утрешниот ден – четврток, кога попладне ќе има појава на локална нестабилност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, засилен ветер и грмежи.Сподели го ова:

Слични објави