“Цел Радовиш” ќе оди на урнебесната комедија на “СОЛЗА И СМЕА”

Сподели го ова:Овој месец популарните тв ликови од “Солза и смеа” доаѓаат во Радовиш, каде за прв пат во овој град ПРЕМИЕРНО ќе го изведат нивното најново “КОМИЧНО 7-UP ШОУ” кое со сигурност ќе Ве насмее до солзи!!! Нашата информативна екипа постојано ги следи нивните настапи во градовите низ Македонија, па можеме со сигурност да кажеме дека каде и да се појават постои огромен интерес за овие популарни ликови. Благодарение на ова најново комично шоу, последниов месец ги преполнија салите во градовите ширум нашата земја.

Ова најново комично шоу на “Солза и Смеа”, ќе се одржи во вторник на 20.02.2024 година (вторник) во Спортската сала 25-ти мај во Радовиш, а почетокот на овој спектакл започнува во 18:00h.

Билети по цена од 200 денари може да си набавите во “Тобако Јаков” – Радовиш и “Tobacco La linea” – Радовиш. Побзајте, набавете си билети додека сеуште има!!!Сподели го ова:

Слични објави