Е ОВА Е ВЕЌЕ ПРОЛЕТ: Денеска сончево со температура до 21-от степен

Сподели го ова:Во вистинска пролет и температури до 21-от степен, денеска ќе уживаат граѓаните во градот под Марковите Кули. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а исто така ќе има и слаб до умерен ветер – од западен правец.

Максималните температури ќе се движат од 15 до 21-от степен. Пролетта е прекрасна, потребен Ви е само конкретен план како рационално и максимално да го искористите денешниот сончев ден, и да уживате во истиот.Сподели го ова:

Слични објави