|

Игор Џамбазов со нова песна посветена на Илина??

Сподели го ова:


Добро познатиот актер, шоумен,  музичар, тв водител, и што ли уште не, неговите фанови ги почести со нова песна. Станува збор за легендарниот Игор Џамбазов кој ја издаде својата најнова песна “Love is so good”, песна која што премиерно ја изведе на Skopje Unplugged оваа година на 25 јуни.  Оваа песна Џамбазов сеуште ја нема објавено на Youtube, меѓутоа за сите оние кои што сакаат да го слушнат ова маестрално дело на Џамбазов, нека слушаат Радио Бубамара каде што овој негов најнов хит се врти постојано на овој радиски етер.

Инаку јавноста веќе прашува, дали оваа песна е посветена на неговата љубов – Илина? За ова прашање сеуште немаме одговор, меѓутоа останува да видиме, дали Игор конечно на социјалните мрежи ќе каже дали оваа песна ја посветува на неговата сакана. Инаку Игор и Илина моментално важат за најдобар пар во нашата земја, пар кој што претставува совршен спој од уметност, музика и спорт.

Сподели го ова:

Слични објави