|

Актуелни модни трендови

Сподели го ова:


Поимот тренд има различно значење за секого, но сепак првата асоцијација секако се парчињата облека што ќе се носат следната година или сезона. Како и да е потребно е да се издвојат предвидувањата кога станува збор за кроевите боите, дезените.

На улиците на светските метрополи се земаат во предвид два главни параметри – модни недели и уличен стил. Дел од новите трендови веќе пристигнаа во нашата земја, па може да се испробаат во деновите кои доаѓаат.

За овој период карактеристични се пастелни бои, нежна розова, жолто лимонска, нијанси на овошен јогурт, нежна зелена ќе ги преплават улиците. Дамите ќе носат не само облека на пролет, туку и детали во пастелни тонови.

Оваа година носи враќање на парчињата во бело, кои едноставно блескаат. Пролетта ќе помине во знакот на фино плетење, додека летото ќе го дочекаме во памучни парчиња од оваа нијанса.

Нешто неочекувано, ќе се случи пресврт во носењето долна облека, особено градници. Градниците ќе станат нови врвови, а пред да дојдат топлите денови, ќе ги видиме во комбинација со раскопчан џемпер.

Иако ова звучи малку невообичаено за нас, сивата боја повеќе не е резервирана само за зимската сезона, но оваа година ќе ја носиме во текот на сите сезони, во различни варијанти.

Не е изненадувачки што многу дами ќе останат верни на Тексас, но за разлика од претходните сезони, кога го носевме Тексас во едно парче, оваа година ќе го носиме од глава до пети. Овој тренд е дел од нашите животи подолго време и се чини дека ќе остане така, што, ќе се согласите, е во духот на пролетта. Нема сомнение дека секој ќе може да најде фустан, здолниште или јакна од овој дизајн по свој вкус.

Сподели го ова:

Слични објави