УЕФА изјави дека натпреварот помеѓу Данска и Финска ќе продолжи оваа вечер

Сподели го ова:


УЕФА донесе одлука според која што натпреварот помеѓу Данска и Финска ќе се доигра вечерва.Еве што изјавија од страна на УЕФА:

„По барањето упатено од играчите на двата тима, УЕФА се согласи да го продолжи натпреварот помеѓу Данска и Финска вечерва во 20:30 часот по средноевропско време. Ќе се играат последните четири минути од првото полувреме, потоа ќе има 5 минути пауза на полувреме и ќе се игра второ полувреме”.

Сподели го ова:

Слични објави