Македонија изгуби од Украина со 2-1

Сподели го ова:


Првиот гол на овој натпревар беше постигнат во 28 мата минута од натпреварот, каде што поведе Украина со голот на Јармоленко со 1:0. Пет минути подоцна сето тоа се повтори кога фудбалерот на Украина Јаремчук, даде гол при што резултатот беше 2:0

Во 57 минута од натпреварот беше досуден пенал. Пеналот го шутираше Алиоски, меѓутоа украинскиот голман Бушчан го одбрани пеналот на Алиоски, за да неколку секунди потоа Алиоски го постигне првиот гол на ова Европско првенство за Македонската фудбалска репрезентација, и да го намали водството на Украина со 2:1, кој што претставува конечен резултат на овој натпревар помеѓу Украина и Македонија.

Сподели го ова:

Слични објави