|

Кристијан Ериксен денеска на Европското првенство колабираше на фудбалскиот терен

Сподели го ова:


Што се случи денеска на Европското првенство? На денешниот меч помеѓу Данска и Финска колабираше Кристијан Ериксен, во првото полувреме од фудбалскиот натпревар. Веднаш на Твитер се огласи УЕФА при што напиша дека:

„По итната медицинска интервенција во која беше вклучен играчот на Данска, Кристијан Ериксен се одржа кризен состанок со двата тима и со официјалните лица на натпреварот.  Дополнителни информации ќе бидат соопштени во 19:45 часот по средноевропско време. Играчот е пренесен во болница и е во стабилна состојба“се огласија од УЕФА

Сподели го ова:

Слични објави