| |

Никој не го очекуваше ова од Роналдо

Сподели го ова:


На вчерашната прес-конференција Португалската фудбалерска ѕвезда Кристијано Роналдо пред дуелот меѓу Унгарија и Португалија во самата конференциска прес сала ги тргне шишињата со кока-кола кои стоеа точно пред него, при што со самото тоа испрати порака до јавноста дека треба да се пие вода наместо Кока Кола. Веднаш после ваквата постапка на светски познатиот фудбалер следеше пад на акциите на компанијата.

Како изгледаше оваа ситуација, погледнете подолу на видеото

Сподели го ова:

Слични објави