Загина 18 годишна девојка

Сподели го ова:
Една девојка на 18 годишна возраст вчера загина во тешка сообрајќајќа во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско, додека пак две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „застава“ и автомобил „ауди“.  Оваа несреќа се случила вчера на локалниот пат Куманово – село Романовце, поточно кај месноста „Мачја глава“, при што увид на лице место извршиле јавен обвинител, како и екипа на СВР Куманово. По наредба на обвинителот, телото на починатата девојка било дадено на обдукција.

Сподели го ова:

Слични објави