|

Вучиќ се сретна со Дарко Панчев во Скопје

Сподели го ова:


Александар Вучиќ – Претседателот на Србија, денес оствари средба со Дарко Панчев кој е еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња. Српскиот Претседател Вучиќ објави заедничка фотографија на својот официјален Инстаграм профил, а веднаш под фотографијата напиша: “Со македонската и југословенска легенда Дарко Панчев. Чест ми е што можев да се сретнам со големиот шампион”– напиша Вучиќ

Сподели го ова:

Слични објави