Времето денеска ќе биде посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има локален пороен дожд и грмежи на некои места во нашата земја

Сподели го ова:
Времето денеска ќе биде посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има локален пороен дожд и грмежи во повеќе градови во нашата земја, а исто така вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој постепено ќе засилува. Денеска утринската температура ќе биде од 15 до 24, додека пак максималната ќе се движи од 29 до 37 степени. Што се однесува пак до УВ-индексот, истиот ќе изнесува 8.

Сподели го ова:

Слични објави