Временска прогноза за денес и за викендот кој претстои

Сподели го ова:
Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови претежно во јужните делови ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме, а УВ=7-соопштуваат од УХМР. За викендов-утре и задутре, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен слаб до умерен ветер од северен правец, а УВ ќе изнесува 8.

Сподели го ова:

Слични објави