Во Прилеп до сега од Ковид 19 се заразиле вкупно 9123 прилепчани-активни се 279 случаеви

Сподели го ова:
 Од почетокот на појавата на корона вирусот, во Прилеп од Ковид 19 се евидентирани вкупно 9123 заразени прилепчани, додека пак моментално активни се 279 случаеви. Во последните 24 часа направени се 3.791 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на КОВИД-19 од кои 9 има во Прилеп.Во текот на изминатите 24 часа починале 8 лица: 5 починати лица од Скопје (63г, 68г, 71г, 78г, 82г), по едно починато лице од Куманово (84г), Кавадарци(62г) и Македонски Брод (53г). Од пријавените лица седум се починати во болнички услови, а еден е во домашни услови.Регистрирани сe 529 оздравени пациенти од кои 12 се од Прилеп

Сподели го ова:

Слични објави