Во Прилеп 17 нови граѓани заболени од корона

Сподели го ова:


Во последните 24 часа се направени 6.591 тестирањe, а регистрирани се 882 нови случаи на КОВИД-19 од кои 17 случаеви се во Прилеп. Во последните 24 часа пријавени се 14 починати лица. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 168.872, бројката на оздравени пациенти е 152.098, на починати е 5.668, а бројот на активни случаи изнесува 11.106

Сподели го ова:

Слични објави