Синоќа за само 6 часа санкционирани 102 возачи под дејство на алкохол

Сподели го ова:
Како што истакнуваат од МВР на нивната интернет страна, синоќа била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, при што санкционирани биле 102 возачи, и истите биле исклучени од сообраќај. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР со апел до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да се придонесе за побезбедни патишта. 

Сподели го ова:

Слични објави