Приведено лице за подметнување пожар во прилепско

Сподели го ова:
Како што соопштуваат од МВР, утрово (06.08.2021) околу 06.15 часот во м.в.Дабница, прилепско, во близина на споменикот, од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп лишен од слобода е М.Е. (34) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека подметнал пожар на место викано Дабница. Пожарот утрово е локализиран од страна на противпожарната единица од Прилеп.
М.Е. е задржан во полициска станица и против него ќе следи кривична пријава до ОЈО Прилеп.

Состојба со пожарите  до 08:00 часот на ден 06.08.2021 г.
Сподели го ова:

Слични објави