Прилепчани утрово се разбудија со ниски сончеви утрински температури

Сподели го ова:
Времето денеска низ целата наша земја ќе биде сончево проследено со ниски утрински температури. Утринските температури ќе бидат под нулата, а исто така по одделни котлини ќе има и услови за слаба магла. Минималната температура на ниво на цела наша земја ќе се движи -4 до 3, додека пак максималната температура ќе биде од 13 до 17 степени. Во Прилеп утрово ќе биде студено а во текот на денот ќе биде претежно сончево. Низ целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Сподели го ова:

Слични објави