Прилепчани, искористете го убавото топло и стабилно време кое ќе се задржи до петок

Сподели го ова:
Како што соопштуваат од УХМР, времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток. Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат од сабота.

Сподели го ова:

Слични објави