МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Сподели го ова:


Како што соопштуваат од УХМР и денес продолжува топлотниот бранасо натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека пак УВ ќе изнесува 9.

Сподели го ова:

Слични објави