Ковид 19/статистика-Прилеп: Три нови заболени и 15 оздравени пациенти од Прилеп

Сподели го ова:
Врз основа на последните објавени податоци за само 24 часа направени се 1.514 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19, од кои 3 се од Прилеп. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 11 починати лица: по 2 починати лица од Скопје (67г и 79г), Крива Паланка (67г и 76г) и Куманово (73г и 74г) и по едно починато лице од Македонска Каменица (82г) ,Охрид (80г) ,Прилеп (74г) ,Пробиштип (64г) и Штип (70г). Од пријавени лица сите се починати во болнички услови.Регистрирани сe 330 оздравени пациент од кои 15 се од Прилеп. Досега во земјата се направени вкупно 1.366.002 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 199.901, бројот на оздравени пациенти е 186.652, на починати е 7.062, а бројот на активни случаи изнесува 6.187

Сподели го ова:

Слични објави