Корона состојба во Прилеп: 19 новозаболени и 9 оздравени пацинети

Сподели го ова:
Врз основа на последните податоци од Министерството за здрваство на ниво на цела држава направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на КОВИД-19, од кои 19 нови случаеви во Прилеп. Досега во земјата се направени вкупно 1.265.512 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 188.635 бројката на оздравени пациенти е 169.946, на починати е 6.539, а бројот на активни случаи изнесува 12.150

Сподели го ова:

Слични објави