ИЗВЕСТУВАЊЕ: Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат

Сподели го ова:


Денеска се очекува во попладневните часови врнежите кои што се особено моментално изразени во Пелагонискиот регион да престанат. Максималните температури на ниво на цела земја ќе се движат во интервал од 12 до 16 степени. Во Прилеп денеска времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд и засилување на ветерот-посебно до пладневните часови. Попладне, врнежите во пелагонискиот регион ќе престанат, а максималната температура во Прилеп ќе достигне до 12-тиот степен. Веќе од утре и наредните денови ќе преовладува стабилно време, меѓутоа утринските температури ќе бидат нешто над нулата, а дневните ќе бидат во значителен пораст.

Сподели го ова:

Слични објави