И после дождот – иако посвежо, повторно од денес ќе имаме топло време со просечни температури

Сподели го ова:
Денеска времето ќе биде сончево, и за неколку степени малку посвежо со мала до умерена локална облачност, при што минималната температура ќе се движи во интервал од 12 до 20, додека пак максималната дневна температура ќе се движи од 31 до 37 степени. Анализирано со други зборови, следува период на топло и стабилно време со просечни температури за овој летен период. Како што известуваат од УХМР, до сабота ќе дува умерен и тоа повремено засилен-северен ветер.

Сподели го ова:

Слични објави